Skóry zwierząt, ceramika i plecione kilimy – wnętrza etno.

Styl etno jest interesujący. Sprawia, że w mieszkaniu jest niczym w namiocie nomadów. Etno znaczy plemię, naród i wprowadza niezwykłą aurę do każdego mieszkania. W tym stylu obecne są naturalne kolory, ręcznie drukowane tkaniny, prymitywna ceramika, skóry zwierząt, plecione kilimy, plemienne stroje oraz biżuteria wykonana ręcznie. Styl jest wyjątkowy, wykorzystuje to, co typowe dla kontynentów i kultur, często łączy motywy z różnych miejsc. Meble mają być unikatowe, orientalne, budujące nastrój. Ważne jest stosowanie autentycznych rzeczy, a nie stylizacji oraz imitacji etno. Styl ten ma wiele wariantów i każdy może w nim znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Wnętrza w stylu etno

Co jest typowe dla stylu etno?

Dla stylu etno typowe są lamparcie cętki, tygrysie pasy, plemienne maski. Dywany w kolorach ziemi, fajki wodne, baldachimy oraz tadżiny z gliny – to warto nabyć. Tkana wełna w ciepłych kolorach, w pasy, plecione maty, lampy z ryżowego papieru i drzewka bonsai – to typowe elementy dla tego stylu. Styl etno buduje klimat, jest wyjątkowy, przywodzi na myśl pobyt w Afryce, Japonii czy Chinach. Jednak nie można przesadzać z jego elementami, aby nie zmienić mieszkania w muzeum. Oryginalne przedmioty można kupować na aukcjach, w internecie, na targach lub bazarach. Unikać należy podróbek.

Inspiracje etno są wykorzystywane przez osoby indywidualne oraz twórców wnętrz przemysłowych ale nie tylko. Figurki zwierząt, zdjęcia z Afryki, naturalne skóry tworzą niepowtarzalny klimat. Ważne, aby we wnętrzu były 3-4 detale tego rodzaju. W ten sposób osiąga się dobry efekt, unikając tworzenia skansenu. Inne przedmioty można dobierać kolorem spalonej ziemi, słońca czy odcieniami zieleni. Ważne jest uzyskanie pewnej spójności i harmonii. Drewniane naczynia, zasłony z koralików także będą przydatne. W tym stylu można się zakochać, bo jest on interesujący oraz wspaniale inspiruje.

 • Naturalne skóry zwierzęce
 • Ręcznie wykonana ceramika
 • Lampy z ryżowego papieru

Niepowtarzalny urok wnętrz w stylu etno

Styl etniczny obecny jest w muzyce, ubraniach oraz mieszkaniach. Jest on interesujący oraz intrygujący. Warto zaaranżować mieszkanie w tym stylu, aby poczuć powiew swobody oraz pewnej świeżości. Przejedzony klasycyzm, ciężki modernizm, przestarzałe retro – po cóż sięgać po te style, skoro istnieje wspaniałe etno! Ważne jest stosowanie jednej odmiany – jeśli wybieramy elementy japońskie to tylko japońskie, gdy hinduskie, to tylko hinduskie etc. Jeżeli inspiruje nas kultura Inków, to nie dodajemy do niej elementów chińskich. Jedna kultura i przedmioty z nią związane pozwoli urządzić wspaniałe mieszkanie.

Drewno egzotyczne, płytki ceramiczne, chropowata faktura ścian – to wszystko na pewno idealnie sprawdzi się w mieszkaniu urządzonym w stylu etno. Niejedno wnętrze zyskało w ten sposób niepowtarzalnego charakteru właśnie poprzez zastosowanie dosłownie kilku ale zasadniczych elementów powiązanych z konkretnym krajem oraz kulturą. Tego typu rozwiązania, a na pewno sprawdzą się idealnie w każdym mieszkaniu.

Wnętrze w stylu etno

Figurki zwierząt, zdjęcia Afryki

Kolory spalonej ziemi, słońca oraz wszelkie odcienie zieleni.

Czy styl etno jest drogi?

Styl etno wcale nie musi być kosztowny. Wystarczy kupić kilka egzotycznych rzeczy, połączyć je z gładkimi ścianami i już powstaje wyjątkowy styl – styl, którego bynajmniej nie należy się wstydzić, lecz można go promować i cieszyć się jego jakością. Pufy, poduchy, jaśki i niskie stoliki idealnie sprawdzają się w tym stylu. Powinno się dobierać elementy wyjątkowe ale niekoniecznie drogie.

Wyobraźnia i inspiracja w stylu etno

Doskonałym rozwiązaniem jest przywożenie poszczególnych elementów z wypraw lub wycieczek, zwłaszcza z miejsc szczególnie dla nas interesujących, jest to najlepsze rozwiązanie. Figurki, dekoracyjne tkaniny i naczynia można kupować raz po raz, dodając większą ich liczbę z czasem, a nie umieszczając wszystkie w jednym czasie w tym samym miejscu. Tylko od upodobań właściciela mieszkania zależy wybór kontynentów i konsekwentne dobieranie dodatków do takiego lokum.

Jest to wnętrze niezobowiązujące, bez pompy, ale ciekawe i przenoszące na inny kontynent – przynajmniej częściowo. Jeśli samodzielnie trudno jest takie lokum zaaranżować najlepiej jest poprosić o pomoc profesjonalnego projektanta wnętrz, który zaprojektuje takie mieszkanie lub dom w stylu etno bardzo szybko i profesjonalnie, a ponad to pomoże kupić dodatki i dopasuje najlepsze rozwiązania.

Niesamowity charakter wnętrz w stylu etno

Warto urządzić całe lokum w stylu etno, a nie jeden pokój, bo spójność jest bardzo ważna. Nie zaleca się wplatania elementów innych stylów, ponieważ będzie to złe rozwiązanie, które raczej przyniesie kakofonię zamiast oczekiwanej harmonii. Mieszkania w stylu etno lubią osoby oryginalne, w różnym wieku, ceniące sobie wyjątkowe ale niezawodne rozwiązania. Styl ten kojarzy się z ekologią, przestrzenią, innymi kulturami, niezwykłą fauną i florą innych kontynentów. Na pewno warto się na takim stylu skupić i cieszyć się jego harmonią i lekkością. Dodatkowo można w takim wnętrzu włączyć odpowiednią muzykę aby poczuć się jak na zupełnie innym kontynencie. Etno jest stylem kolorowym, pełnym życia, fantazji oraz niezwykłej wyobraźni, stylem osób wyjątkowych i mających wiele do zaoferowania.

 • Łączenie elementów z jednego kraju
 • Pufy, poduchy i niskie stoliki
 • Drewniane naczynia i zasłony z koralików
 • Tkaniny w lamparcie cętki

Chcesz mieć równie wyjątkowe wnętrze?

Skontaktuj się z nami

Poznaj piękne wnętrza

 • Przestrzeń, wygoda i funkcjonalność czyli jak zaprojektować nowoczesne wnętrze.

  Przestrzeń, wygoda i funkcjonalność czyli jak zaprojektować nowoczesne wnętrze.

  Dom jest zaprojektowany w nowoczesnym stylu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Parter domu to otwarta, jasna przestrzeń. Hol, salon, jadalnia, kuchnia przenikają się i łączą w jedną całość. Oszczędność i minimalizm form została przełamana [...]

 • Aranżacja wnętrz w stylu klasycznym połączonym z nowoczesnością

  Aranżacja wnętrz w stylu klasycznym połączonym z nowoczesnością

  „Wszystko zaczęło się od dachówki” – to słowa p. Inwestor.Dachówki z rozbiórki ze starego domu na Mazurach. Od tego zaczyna się droga do spełnienia marzeń o domu z okiennicami i drewnianą werandą. Miało być przytulnie, [...]

 • Aranżacja domu w kolorze lawendowym

  Aranżacja domu w kolorze lawendowym

  Fiolet, granat, pudrowy róż oraz szarość to kolory które stały się inspiracją do powstania tego kolorowego, ciepłego i niezwykłego wnętrza. Piękne zdjęcia z podróży które pojawiają się w różnych miejscach domu stały się również inspiracją do [...]

 • Aranżacja domu w bieli

  Aranżacja domu w bieli

  Prezentowane wnętrze domu jest jasne, czyste, eleganckie oraz minimalistyczne. Aby uzyskać taki efekt całe wnętrze domu zostało pomalowane w białym kolorze. Zastosowanie tego koloru oraz minimalizm w detalach sprawiło że wnętrze nabrało charakteru ponadczasowego. Dodatkami [...]

 • Wnętrze w stylu glamour

  Wnętrze w stylu glamour

  Prezentujemy wnętrze przestronnego domu projektu AMarantowe Studio. Tu każdy element został dokładnie przemyślany, nie pozostawiając miejsca przypadkowi. Kontrastujące ze sobą kolory: czernie oraz biele tworzą niezwykle eleganckie i stylowe połączenie, a detale dobrane zostały tak, [...]