Kamień i naturalna skóra – styl klasycystyczny

Styl klasycystyczny w architekturze obecny był od czasów starożytności do XVIII wieku. Był to niezwykły, wyjątkowy styl, prosty, ale wysmakowany, któremu hołdowały wyższe warstwy społeczne. Styl ten nie musi być nudny, ale powinien kierować się pewnymi zasadami. Do aranżowania wnętrz stosuje się stonowane kolory: beże, kremy, szarości, czasami dodaje się błękity, turkusy czy też zielenie. Złoto i srebro dodaje się w bardzo niewielkiej ilości. Szlachetne drewno, kamień, perskie dywany i skóra tworzą takie wnętrza. Ściany można pomalować farbą lub wytapetować jasnymi tapetami, unikając dużych wzorów. Sufit można ozdobić rozetami, listwami lub gzymsami.

Sztukaterie też są zalecane. Jest to styl dla osób mających smak, gust oraz sporą ilość gotówki do wydania na aranżowanie wnętrz. Jednak inwestycja jest celowa i sensowna, a klasycystyczne wnętrza na pewno spodobają się każdemu. Najłatwiej w tym stylu aranżować duże wnętrza, ponieważ przestrzeń jest sprzymierzeńcem – w dużym mieszkaniu pomieszczą się solidne meble z pewną historią lub nowe meble stylizowane na zabytkowe. Tradycja, styl i klasa – to wszystko można znaleźć w stylu klasycystycznym. W oknach mieszkania sprawdzą się np. zasłony w pionowe pasy lub rolety rzymskie, nie zaleca się montowania zwyczajnych rolet czy też żaluzji. Stworzenie wnętrza w stylu klasycystycznym nie jest proste, najlepiej w tym celu znaleźć dobrego projektanta z wizją i potrafiącego trafić w oczekiwania klienta.

Wnętrza w stylu klasycystycznym

Modny klasycyzm – wygoda i styl na długie lata

Takie wnętrza są modne zawsze, nigdy się nie nudzą, wymagają jedynie starannego zaplanowania oraz aranżacji. Wnętrza w stylu klasycystycznym najlepiej urządzić z projektantem. Samodzielne aranżacje nie zawsze wychodzą na zdrowie. Salon urządzony w tym stylu może wyglądać tak: drewniana, dębowa ława pośrodku pokoju, dwa-trzy fotele, głębokie i wygodne, do tego elegancki dywan na podłodze, a na ścianie duże lustro w ciężkich drewnianych ramach. Na suficie stara lampa, a na ścianach niewielkie kinkiety. Jeśli salon jest duży to można umieścić w nim regał, a na jego półkach trochę drobnych bibelotów.

W oknach wiesza się białe firany i ciężkie zasłony z zamszu czy też aksamitu. Tego rodzaju wnętrze na pewno spodoba się niejednej osobie poszukującej możliwości posiadania ponadczasowego wnętrza domowego. W kuchni sprawdzą się frezowane fronty kuchenne, a w całym mieszkaniu przydatne będą eleganckie tapety. Jakość mieszkania w tego rodzaju wnętrzu na pewno będzie wysoka. Pewnego sznytu nowoczesności może nadać odkryta cegła w salonie. Warto zadbać o wnętrze wyjątkowe, pełne światła, a jednocześnie nawiązujące do przeszłości. W domu urządzanym w tym stylu spokojnie można postawić fortepian, duże kwiaty w doniczkach czy też umieścić interesujące obrazy na ścianach.

Najlepiej, jeśli są to oryginalne obrazy z XIX i XX wieku, jednak dobrej klasy reprodukcje również sprawdzą się w takich wnętrzach. Podłogi najlepiej wykończyć deskami drewnianymi lub z innego materiału. Jakość w dobrej cenie jest tym, czego potrzebuje niejedna osoba, a tym bardziej, że dobrej jakości nie zniszczy się szybko. Solidne podłogi mogą służyć nawet dwóm pokoleniom. Można wprowadzić elementy nowoczesności w postaci grafik ściennych współczesnych twórców lub nowoczesnego sprzętu kuchennego, który na pewno przyda się do przygotowania posiłków. Panie lubią wnętrza klasycystyczne z białym stołem i lekkimi białymi krzesełkami, do tego białe pufy lub białe fotele obite skórą. Rozwiązań jest cale mnóstwo.

 • Sztukaterie i rozety na suficie
 • Fotele obite skórą
 • Odkryta cegła w saloie

Stonowane kremowe odcienie beżu.

Szarości, błękity, turkusy i zielenie.

Klasa, styl i wygoda

Jest to styl ludzi eleganckich oraz wyjątkowych. Czasami łączy się klasycyzm ze stylem skandynawskim, ale najlepiej wyglądają wnętrza w pełni klasycystyczne i wyjątkowe. Jest to najlepsze rozwiązanie – klasa, styl i wygoda.

Czego nie ma w stylu klasycystycznym?

Na pewno nie ma agresji, neonowych kolorów, agresywnych wzorów, tandety, dużej ilości bibelotów. Ten styl jest dyskretny i elegancki, dzięki czemu wiele osób cieszy się jego elementami przez długie lata. Styl znały nasze babcie oraz prababcie, a dzisiaj możemy rozkoszować się w pełni jego urokiem, ewentualnie dodając drobne akcenty współczesności.

Dekoracyjne sztukaterie oraz rozety na suficie sprawdzą się na pewno, dodając wnętrzu starodawnego wyglądu. Jakość jest podstawową wytyczną tego stylu. Nie ma tutaj miejsca na tandetę i przypadkowe przedmioty. Bez ekstrawagancji, spokojnie, ale bardzo elegancko i ładnie. Osoby spokojne, lubiące klasykę i styl z dawnych czasów na pewno dobrze poczują się w mieszkaniu urządzonym w stylu klasycystycznym.

Chcesz mieć równie wyjątkowe wnętrze?

Skontaktuj się z nami

Poznaj piękne wnętrza

 • Przestrzeń, wygoda i funkcjonalność czyli jak zaprojektować nowoczesne wnętrze.

  Przestrzeń, wygoda i funkcjonalność czyli jak zaprojektować nowoczesne wnętrze.

  Dom jest zaprojektowany w nowoczesnym stylu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Parter domu to otwarta, jasna przestrzeń. Hol, salon, jadalnia, kuchnia przenikają się i łączą w jedną całość. Oszczędność i minimalizm form została przełamana [...]

 • Aranżacja domu w kolorze lawendowym

  Aranżacja domu w kolorze lawendowym

  Fiolet, granat, pudrowy róż oraz szarość to kolory które stały się inspiracją do powstania tego kolorowego, ciepłego i niezwykłego wnętrza. Piękne zdjęcia z podróży które pojawiają się w różnych miejscach domu stały się również inspiracją do [...]

 • Aranżacja domu w bieli

  Aranżacja domu w bieli

  Prezentowane wnętrze domu jest jasne, czyste, eleganckie oraz minimalistyczne. Aby uzyskać taki efekt całe wnętrze domu zostało pomalowane w białym kolorze. Zastosowanie tego koloru oraz minimalizm w detalach sprawiło że wnętrze nabrało charakteru ponadczasowego. Dodatkami [...]

 • Wnętrze w stylu glamour

  Wnętrze w stylu glamour

  Prezentujemy wnętrze przestronnego domu projektu AMarantowe Studio. Tu każdy element został dokładnie przemyślany, nie pozostawiając miejsca przypadkowi. Kontrastujące ze sobą kolory: czernie oraz biele tworzą niezwykle eleganckie i stylowe połączenie, a detale dobrane zostały tak, [...]

 • Luksusowe wnętrze w stylu tradycyjnym

  Luksusowe wnętrze w stylu tradycyjnym

  Prezentujemy wnętrze domu stanowiące kwintesencję stylu pałacowego. Wszędzie, gdzie nie spojrzymy, nasz wzrok przyciągają elementy mieniące się w złocie lub kryształach. Dostrzec tu można wszystkie składniki prawdziwie luksusowej aranżacji – stylizowane meble ukraszone bogatymi zdobieniami, [...]