Biele, błękity i granaty z kotwicą – wnętrza marynistyczne.

Wystrój wnętrz w stylu marynistycznym jest ostatnio bardzo popularny. Biele, błękity oraz granaty są kolorami typowymi dla tego stylu. Dużo naturalnych tkanin i wysoka jakość wyposażenia cechują mieszkania w stylu marynistycznym. Ręcznie tkane dywaniki, płócienne zasłony oraz narzuty wyglądają bardzo naturalnie w takich wnętrzach. Nie trzeba wydawać fortuny, aby mieć wnętrze w stylu marynistycznym. Wysoka jakość wykończeń, meble odmalowane lub oklejone białą okleiną i już można cieszyć oczy klimatami przypominającymi morze. Do tego butelki z modelami statków w środku lub żaglówka w dziecięcym pokoju na pewno spodoba się niejednej osobie.

Wnętrza w stylu marynarskim

Co jest typowe dla stylu marynistycznego?

Ważne, aby pomieszczenia były jasne, najczęściej ściany malowane są na biało, a dodatki i meble są białe, błękitne lub granatowe. Ten ostatni kolor zazwyczaj jest dodatkiem, a nie dominantą całości. Żaluzje mogą być beżowe, podobnie wiosła i poduszki. Niewielka domieszka jasnego brązu również jest wskazana z uwagi na burty i wyposażenie statków, które najczęściej jest brązowe. Okrągłe lustra doskonale odzwierciedlać będą okna w statku.

Charakteru wnętrzu nada ceglana ściana, nowoczesny element wystroju domu w stylu marynistycznym. Płótno rozwieszone nad łóżkiem stworzy aurę luksusu. Stolik może być z drewna, ale może też nim być rattanowa skrzynia. Wysoka jakość takiego mieszkania jest jak najbardziej polecana. Niejedna osoba pokocha mieszkanie w stylu marynistycznym, stylu nadającym się do każdego rodzaju mieszkania i domu. Jednak, jeśli jest on stosowany w całym domu, to nie zaleca się łączenia go z innymi stylami.

 • Ręcznie tkane dywaniki
 • Naga ceglana ściana
 • Płótno rozwieszone nad łóżkiem

Ręcznie zdobione skrzynie i poduszki z kotwicą

Kuchnię w stylu marynistycznym bardzo łatwo można stworzyć samemu, wystarczą białe kafle na podłodze, a do tego ściereczki i naczynia w kolorach błękitnym i granatowym. Na ścianie można zawiesić obrazek o morskiej tematyce i wnętrze gotowe. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem będzie stworzenie regału w kształcie łodzi, z drewna z sękami, efektownego i dodającego elegancji takim wnętrzom. Warto wziąć pod uwagę takie niekonwencjonalne oraz bardzo niebanalne rozwiązanie dekoracyjne.

Wnętrze w stylu marynarskim

Okrągłe lustra, drewniane podłogi, ozdoby z naturalnych nadmorskich muszli

Biele, błękity, granaty oraz faliste wzory na drewnianych elementach

W domu zawsze najlepiej

Styl stosowany jest w domach i mieszkaniach, unika się stosowania go w biurach i budynkach użyteczności publicznej. Wnętrza marynistyczne doskonale oddają urok nadmorskich przystani oświetlonych latarnią, ozłoconych piaskiem i chłodzonych rześką bryzą morską.

Wyznaczniki stylu marynistycznego

Kolorystyka stylu marynistycznego jest ściśle określona i obejmuje głównie biele, błękity oraz granaty. Jasne brązy lub beże również są również dopuszczalne. Innych domieszek kolorystycznych bynajmniej się nie przewiduje. Styl ma dawać wrażenie mieszkania w luksusie, wygodzie, ale takiej niezobowiązującej, w wakacyjnym wydaniu. Na przykład drewniane elementy mogą być pomalowane na biało, ale powinny zostać zachowane sęki oraz nierówności na powierzchniach drewnianych.

Jego atutami są jasne barwy oraz nawiązania do nadmorskich wspomnień. Lampy oraz poduszki w paski dodadzą uroku takim wnętrzom. Czasami osoby chcące lekko ożywić ten styl dodają czerwone akcenty, np. kotwicę w czerwonym kolorze, co nie stanowi istotnego odstępstwa od stylu, ale im mniej innych domieszek kolorystycznych, tym lepiej.

Niesamowity charakter wnętrz w stylu marynistycznym

Dekoracja z muszli, małych znad Bałtyku lub dużych z egzotycznych plaż jest również polecana. Można muszlami okleić ramkę na fotografię lub zrobić z nich rodzaj wieńca, można ozdobić nimi talerzyk lub stworzyć kompozycję na kartce, oprawić ją w ramki i zawiesić na ścianie, możliwości jest nieskończenie wiele. We wnętrzu w stylu marynistycznym sprawdzą się białe łóżka, komody, krzesła, stoliki, mebli nie powinno być za dużo, ponieważ wnętrza mają być przestronne oraz urokliwe. Ich urok polega na tworzeniu wyjątkowego klimatu, aury nadmorskiej plaży, morza, statku pływającego po morskich falach.

 • Białe kafle na podłodze
 • Poduszki z motywem kotwicy
 • Niebieskie marynistyczne latarnie
 • Ozdoby z naturalnych muszli nadmorskich

Chcesz mieć równie wyjątkowe wnętrze?

Skontaktuj się z nami

Poznaj piękne wnętrza

 • Przestrzeń, wygoda i funkcjonalność czyli jak zaprojektować nowoczesne wnętrze.

  Przestrzeń, wygoda i funkcjonalność czyli jak zaprojektować nowoczesne wnętrze.

  Dom jest zaprojektowany w nowoczesnym stylu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Parter domu to otwarta, jasna przestrzeń. Hol, salon, jadalnia, kuchnia przenikają się i łączą w jedną całość. Oszczędność i minimalizm form została przełamana [...]

 • Aranżacja wnętrz w stylu klasycznym połączonym z nowoczesnością

  Aranżacja wnętrz w stylu klasycznym połączonym z nowoczesnością

  „Wszystko zaczęło się od dachówki” – to słowa p. Inwestor.Dachówki z rozbiórki ze starego domu na Mazurach. Od tego zaczyna się droga do spełnienia marzeń o domu z okiennicami i drewnianą werandą. Miało być przytulnie, [...]

 • Aranżacja domu w kolorze lawendowym

  Aranżacja domu w kolorze lawendowym

  Fiolet, granat, pudrowy róż oraz szarość to kolory które stały się inspiracją do powstania tego kolorowego, ciepłego i niezwykłego wnętrza. Piękne zdjęcia z podróży które pojawiają się w różnych miejscach domu stały się również inspiracją do [...]

 • Aranżacja domu w bieli

  Aranżacja domu w bieli

  Prezentowane wnętrze domu jest jasne, czyste, eleganckie oraz minimalistyczne. Aby uzyskać taki efekt całe wnętrze domu zostało pomalowane w białym kolorze. Zastosowanie tego koloru oraz minimalizm w detalach sprawiło że wnętrze nabrało charakteru ponadczasowego. Dodatkami [...]

 • Wnętrze w stylu glamour

  Wnętrze w stylu glamour

  Prezentujemy wnętrze przestronnego domu projektu AMarantowe Studio. Tu każdy element został dokładnie przemyślany, nie pozostawiając miejsca przypadkowi. Kontrastujące ze sobą kolory: czernie oraz biele tworzą niezwykle eleganckie i stylowe połączenie, a detale dobrane zostały tak, [...]